Wesołe skarpety na każdy dzień

0
479
Wesołe skarpety na każdy dzień

Niektórzy mówią, że ludzie podświadomie wybierają ubrania, które odzwierciedlają ich nastrój. Jeśli danego dnia ktoś czuje się źle, jest smutny i przygnębiony – z większą chęcią założy czernie i szarości. Poranek z dużą dozą radości i pewności siebie z większym prawdopodobieństwem rozpoczynają osoby kolorowo ubrane. A gdyby tak odwrócić tę zależność? Założyć kolorowy strój lub przynajmniej jego część, który doda pozytywnego wydźwięku całej reszcie dnia? Wesołe skarpety to idealny pomysł na poprawę nastroju. Są nie tylko miłe dla oka, ale również bardzo modne w ostatnich latach.

Moda na kolorowe skarpetki

Ten trend pojawił się parę lat temu, choć sięga właściwie XVI wieku. Kolorowe, męskie pończochy były wówczas eleganckim przykryciem gołych łydek. Dziś mężczyźni wybierają rozmaite wzory i kolory – banany, awokado, kropki, zwierzęta. Im bardziej wesołe skarpety, tym lepiej! I nie jest to passe, a wręcz przeciwnie. Przedstawiciel płci męskiej, wybierając kolorowe skarpetki, pokazuje swoją niezależność, dystans do siebie, poczucie humoru oraz wolność w zabawie modą. Taki element stylizacji może też wskazywać na zainteresowania. Chętnie wybierane są np. skarpetki w rowery, słuchawki muzyczne, gitary, planety, góry lub ulubione przysmaki – począwszy od owoców i warzyw, a skończywszy na fast foodzie (pizzy, hamburgerach itd.). To element wizerunku!

Pozytywny drobiazg na stopie

Optymiści będą nosić je z radością, a pesymistom mogą poprawić nastrój. Wesołe skarpety uprzyjemnią szary dzień, niechętne wyjście do pracy, spacer z psem w jesienną słotę lub zbyt wczesną pobudkę. Kojarzą się trochę z dzieciństwem i taki właśnie urok wnoszą do codziennego życia. Odrobina beztroski, szaleństwa, kreatywności i dobrej zabawy – w tak prosty i stosunkowo tani sposób można nastroić się na resztę dnia. Warto też wspomnieć, że w zestawieniu z dobrze dobraną garderobą, takie skarpetki mogą poprawiać wizerunek w niektórych branżach. Nosząca je osoba wydaje się być bardziej twórcza, błyskotliwa, a nawet… skuteczna w działaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj