Na co zwrócić uwagę wybierając bluzę narciarską?

0
316
Na co zwrócić uwagę wybierając bluzę narciarską?

Fani białego szaleństwo z pewnością doskonale wiedzą, jak istotny jest odpowiedni ubiór dla szusowania po śniegu. Nie wystarczą tutaj standardowe, ukochane przez wszystkich jeansy, skórzane rękawiczki czy luźna kurtka – w przypadku jazdy na nartach czy snowboardzie nasz ubiór musi być znacznie bardziej przemyślany.

O czym warto pamiętać wybierając się na stok narciarski?

Odpowiednio dobrany strój narciarski to podstawa. Wybór kurtki oraz spodni narciarskich wykonanych z wysokiej jakości, nieprzemakalnych materiałów to gwarancja zachowania odpowiedniej ciepłoty ciała podczas wytężonego szusowania po stoku. Ponadto z pewnością przyda się również dobrze dobrana bielizna termiczna, która reguluje odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała, jak również dodatki w postaci czapki, rękawic i ciepłych skarpet. Świetnie sprawdzą się również gogle narciarskie, które w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych w postaci spadającego śniegu ochronią nasze oczy i zapewnią doskonałą widoczność podczas jazdy na nartach.

Bluzy męskie – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Panowie decydując się na wybór bluzy na stok powinni zwrócić uwagę na szereg różnych, istotnych aspektów. Przede wszystkim bluzy męskie na stok różnią się nieco od tych bluz, które wybieramy na co dzień. Czym dokładnie się różnią? Przede wszystkim krojem i materiałem. Bluzy męskie narciarskie stanowią bardzo istotny aspekt stroju, ponieważ zapewniają one efektywną izolację termiczną. Bluza stanowi drugą warstwę stroju narciarskiego, której zadaniem jest zapewnienie optymalnego poziomu komfortu podczas uprawiania sportu, jak również optymalnej temperatury ciała sportowca. Bluza męska przeznaczona na stok powinna zostać wykonana z elastycznej, w miarę lekkiej tkaniny, która nie będzie krępować ruchów podczas zjeżdżania ze stoku. Ponadto bluza powinna być idealnie dopasowana do ciała i poruszać się razem z nim niczym druga skóra. Dodatkowo warto zwrócić uwagę materiał, który powinien odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry i transportować go na zewnątrz utrzymując jednocześnie suchość skóry sportowca. 

Na jaki model bluzy się zdecydować?

Obecnie na rynku wybór bluz jest naprawdę ogromny, dlatego każdy powinien wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Panowie mogą wybrać model z kapturem o nieco przedłużonym za biodra fasonie lub zdecydować się na model ze stójką zapinany tuż pod brodą. Ten ostatni z pewnością pomoże również ochronić szyję podczas szusowania, a zamek wykończony patką chroniącą podbródek to świetne rozwiązanie dla każdego. Ponadto można również wybrać model w pełni rozpinany na zamek błyskawiczny lub zakładany przez głowę w zależności od indywidualnych preferencji i wymagań. Bluzy męskie oferowane przez najróżniejsze firmy odzieżowe mogą się pochwalić wieloma kolorowymi i ciekawymi modelami, które sprawią, że sportowiec będzie doskonale widoczny na stoku i będzie się wyróżniał w tłumie innych wielbicieli białego szaleństwa. Kiedy już dokonacie tego trudnego wyboru, nie pozostaje nic innego, jak tylko zapakować sprzęt i udać się na stok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here