Koziołki samochodowe – niezbędne w każdym warsztacie

0
716
Koziołki samochodowe - niezbędne w każdym warsztacie

Każdy kierowca wie, że część napraw, które może sam przeprowadzić przy samochodzie, to naprawy wymagające jego podniesienia i położenia się pod auto. Alternatywą jest oczywiście skorzystanie z kanału, wielu kierowców jednak nie ma takiej możliwości. Bezpieczna praca pod podniesionym samochodem jest bardzo ważna. Nigdy nie powinno się kłaść pod autem, które podtrzymuje tylko ręczny podnośnik samochodowy potocznie zwany lewarkiem. Niestety niejeden kierowca nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki podnośnik może ulec awarii lub przesunięciu, a podniesiony samochód po prostu wtedy spadnie. Jeśli ktoś pod nim leży, efekt można sobie tylko wyobrazić. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest kobyłka warsztatowa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Owszem, można podnieść samochód ręcznym lewarkiem i się pod nim położyć w celu dokonania określonych napraw, jednak zawsze w takiej sytuacji podniesiony samochód należy dodatkowo zabezpieczyć. Może pozostać na podnośniku, jednak dodatkowe zabezpieczenia ma bardzo duże znaczenie. Czym zabezpieczać? Czymś, dzięki czemu samochód na pewno nie spadnie, jeśli podnośnik ulegnie awarii lub przesunięciu. Są kierowcy, którzy podkładają pod auto grube kawałki drewna, cegły, płyty chodnikowe i podobne przedmioty. To ma sens, ale dużo wygodniejsze w tej sytuacji są kobyłki samochodowe. To metalowe, najczęściej regulowane podpory, dzięki którym z pewnością samochód nie spadnie.

Takie koziołki warsztatowe można oczywiście samemu skonstruować, jednak nie ma żadnej gwarancji, że wytrzymają obciążenie auta. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup takich koziołków.

Gdzie kupić koziołki warsztatowe?

Kobyłki warsztatowe można nabyć w wielu sklepach motoryzacyjnych. Szeroka oferta tych produktów jest także w Internecie. Na uwagę zasługują między innymi koziołki metalowe składane, dużo łatwiejsze do przechowywania i zajmujące o wiele mniej miejsca, niż klasyczne podpory.

Cena koziołków warsztatowych

Koszt zakupu koziołków warsztatowych nie jest wysoki. Już za kilkadziesiąt złotych można kupić jedną sztukę. Przy samochodzie wskazane są dwa koziołki, a najlepiej cztery. Zakup czterech to koszt około trzystu złotych. Nie jest to dużo, tym bardziej że jest to zakup na lata, który z powodzeniem wystarczy na całe życie danego samochodu i przyda się także przy naprawie kolejnych aut, których właścicielem dana osoba będzie.

Podsumowując

Naprawy samochodu, czasami wymagają położenia się pod podniesione auto. Kładzenie się pod samochód, który podtrzymuje tylko lewarek jest niebezpieczne i nigdy nie należy tego robić. Można zabezpieczyć podniesiony samochód wieloma rzeczami, jednak profesjonalne kobyłki samochodowe są najlepszym rozwiązaniem Warto zapoznać się z ofertą tych produktów, cenami i wybrać najbardziej odpowiadające oczekiwaniom. Zakupiona kobyłka samochodowa, z pewnością przyda się niejeden raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj