Kiedy warto wymienić wycieraczki w samochodzie osobowym?

1
1137

Okres jesienno – zimowy to idealny moment na wymianę wycieraczek w samochodzie, ponieważ w tych miesiącach najczęściej korzysta się z nich. Zużyte już wycieraczki początkowo zostawiają smugi na przedniej szybie, a z czasem coraz bardziej ograniczają widoczność na drogę. W efekcie ten proces jest bardzo dokuczliwy, gdyż coraz gorzej widać przed siebie, szczególnie, że w tym czasie znacznie wcześniej zapada zmierzch. Okres używalności wycieraczek zależy od ich intensywności i sprzyjającym ku temu warunków. Kiedy tylko zaobserwuje się nawet najmniejsze ślady korozji albo zabrudzeń to niezwłocznie trzeba je wymienić na nowe.

Kiedy należy wymienić wycieraczki w samochodzie osobowym?

Pierwszym i początkowym sygnałem świadczącym o konieczności wymiany wycieraczek stanowi powstawanie smug oraz nieprzyjemny dźwięk w postaci skrzypienia, który słychać podczas włączenia ich do wykonywanej pracy. Przyczyną może być zużyte już pióro albo skorodowany przegub ich ramion. Ponadto często niezbierana woda na skutek słabego docisku pióra danej wycieraczki do szyby może być kolejną przyczyną do wymiany produktu. Do tego może przyczynić się np. unieruchomiony przegub ramienia podczas korozji, zużyta dociskowa sprężynka ramienia wycieraczki itp.

Podczas lata promienie UV degradują powierzchnie pióra. Ponadto zapylenie piaskiem, pyłkami drzew, osiadające na przedniej szybie są zawsze usuwane dzięki użyciu płynu do spryskiwaczy i wycieraczek, a to w efekcie przyspiesza zużycie piór wycieraczek.

Wymiana wycieraczek w samochodzie osobowym – kiedy należy wykonać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wycieraczki w samochodzie osobowym wymienia się w danych cyklach. Dbałość o wycieraczki jest niezwykle ważna, bowiem od nich m.in. zależy widoczność na drogę i bezpieczeństwo osób znajdujących się w każdym pojeździe. Wymiana w regularnych cyklach niczym wymiana opon sprawi, że zachowa się optymalność jak również sprawność funkcji tych produktów. Dbając o wycieraczki samochodowe należy pielęgnować pióra oraz całe ramiona. Dodatkowo, warto pamiętać o sprawdzaniu w jakim stanie są naciągowe sprężyny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj