Dobra odzież wędkarska. Jak się ubrać na połowy?

0
772
Odzież wędkarska — wybierz wygodne ubranie wysokiej jakości

Wędkarstwo to doskonałe hobby, którym interesuje się coraz więcej osób w różnym wieku. Chociaż uważa się je za nudne zajęcie wymagające sporej dawki cierpliwości, to jednak bardzo często potrzeba siły i szybkiego refleksu, aby złapać rybę. Oprócz podstawowego wyposażenia w postaci sprzętu, niezwykle ważny jest także strój. Sprawdź, w jakie elementy odzieży wędkarskiej warto zainwestować.

Odzież do wędkowania — jak dopasować odpowiednie ubranie?

Wybierając odzież wędkarską, warto dopasować ją do pory roku. Inne elementy ubioru sprawdzą się latem, a inne wiosną, czy jesienią. Niezależnie od sytuacji zawsze należy jednak zainwestować w dobrej jakości:

  • spodnie,
  • buty,
  • czapkę.

 Dodatkowym wyposażeniem wędkarza latem mogą być okulary przeciwsłoneczne. Z kolei wiosną lub jesienią podstawą będzie ciepła i nieprzemakalna kurtka, która będzie chronić go przed zmarznięciem i przemoknięciem. W każdym przypadku warto jednak pamiętać, aby oprócz samej funkcjonalności odzież była wygodna i nie krępowała ruchów — tłumaczy specjalista z RK Baits.

Dobre buty — podstawa każdego wędkarza

Specjalne buty mają przede wszystkim ogromny wpływ na bezpieczeństwo wędkarza. Przekładają się także na jego komfort. Chociaż większość początkujących osób stawia na najzwyklejsze kalosze, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wyjątkiem są te modele, które wykonuje się z najlepszych materiałów i stosuje się w nich głęboki bieżnik. Zazwyczaj kalosze zaleca się wykorzystywać jedynie zimą. Wówczas jednak warto pomyśleć dodatkowo o specjalnym ociepleniu.

Znacznie częstszym i lepszym wyborem są specjalne buty, w których można brodzić w wodzie. W tym przypadku wyróżnia się:

  • wodery,
  • spodniobuty.

Istnieją modele takiego obuwia, które różnią się między sobą materiałem wykonania, czy tym, do jakiej części ciała sięgają. Niektóre z nich dochodzą do bioder, inne aż do klatki piersiowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając spodnie wędkarskie?

Jedną z podstaw ubioru każdego wędkarza są spodnie. Powinny one być przede wszystkim komfortowe. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne modele, jak i te, które wyróżniają się wodoodpornością. Te drugie są szczególnie wskazane, jeżeli wybierasz się w zarośnięty gąszcz. Gruby i odporny materiał zabezpieczy Cię także wówczas przez ostrymi gałęziami.

W jakie elementy powinny dodatkowo być wyposażone dobre spodnie wędkarskie? Warto zwrócić na ilość kieszeni oraz ich wielkość. Dobrze, aby pomieściły one wszystkie akcesoria, które wędkarz musi mieć przy sobie. Bardzo przydatne są także szelki. W momencie, kiedy spodnie są bardzo obciążone jest to wręcz niezbędny element.

Wybierając odzież wędkarską — niezależnie od tego, jakie elementy chcesz kupić — zwróć uwagę na materiał wykonania, funkcjonalność i cenę. Warto przymierzyć wcześniej także takie ubranie, aby zweryfikować, czy będzie ono dostatecznie wygodne. Nie każdy dobrze czuje się w tych samych spodniach, kurtce, czy butach. Dlatego jest to tak ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj