5 korzyści wynikających z zakupu auta używanego

0
590
5 korzyści wynikających z zakupu auta używanego

Zakup nowego samochodu poprzedza zazwyczaj wiele godzin poszukiwań odpowiedniego modelu spełniającego wszystkie wymagane parametry oraz osobiste preferencje przyszłego właściciela. Należy również zdecydować się, czy samochód ma pochodzić z drugiej ręki, a może ma być nowym egzemplarzem prosto z salonu. Poznaj 5 korzyści wynikających z zakupu auta używanego.

1. Niższa cena samochodu

Za zakupem samochodu używanego zazwyczaj przemawia jego cena. Samochody z salonu zazwyczaj odstraszają wiele osób, które nie mogą pozwolić sobie na nowy samochód, a także tych, którzy po prostu nie chcą wydawać dużej kwoty na kupno pojazdu.

Dodatkowo w tej samej cenie, co auto z salonu, można zakupić samochód o znacznie lepszym wyposażeniu oraz większej pojemności silnika. Za każdy dodatek do nowego auta, jak np. dobre nagłośnienie lub reflektory ksenonowe należy dopłacić sporą sumę. W używanym samochodzie te same ulepszenia są już wliczone w cenę, która jest o wiele niższa niż za pojazd prosto z salonu.

Samochody z salonu tracą też sporo na wartości, a szczególnie w ciągu pierwszych 3 lat od zakupu. W ciągu pierwszego roku użytkowania auto może stracić do ok 30% swojej wartości, a po trzech latach różnica ta może wynieść nawet 50%. Najbardziej korzystają na tym osoby chcące zakupić samochód używany, ponieważ mogą kupić już trzyletnie auto za połowę kwoty wyjściowej.

2. Tańsze serwisowanie i konieczność zakupienia ubezpieczenia AC

Nowe samochody są objęte gwarancją, którą można łatwo utracić, jeśli nie przeczyta się uważnie umowy zawieranej z salonem. Na czas trwania gwarancji auto musi być serwisowane, a także przechodzić wszystkie przeglądy jedynie w autoryzowanych serwisach, czyli punktach ASO.  Naprawa auta w punkcie ASO jest znacznie droższa, ze względu na doświadczenie pracujących tam fachowców, a także stały dostęp do oryginalnych części.

Oddanie samochodu do zwykłego warsztatu jest podstawą do cofnięcia gwarancji, ponieważ producent nie odpowiada za nieprawidłowe przeprowadzenie napraw oraz użycia nie markowych zamienników.

W przypadku samochodów branych na kredyt lub w leasingu konsumenckim, bank dodatkowo zobowiązuje właściciela do zakupu pełnego pakietu ubezpieczenia AC, które w przypadku samochodów używanych jest dobrowolne. Ubezpieczenie to często jest pomijane przez kierowców aut z drugiej ręki, ponieważ oznacza dodatkowe, niemałe koszty.

3. Możliwość szybkiego sfinalizowania transakcji

Po zdecydowaniu się na upragniony model samochodu z salonowego katalogu, klient jest informowany o czasie oczekiwania na swój egzemplarz. Proces produkcji i transportu auta do salonu często może potrwać nawet kilka miesięcy oraz dodatkowo się przedłużać, jeśli nastąpią opóźnienia w dostawie części do fabryki lub awarie na terenie hali produkcyjnej.

Sprawny samochód używany można wybrać i kupić w ciągu kilku godzin. Jest to szczególnie wygodne w sytuacji, jeśli klient potrzebuje nowe auto na już.

4. Uniknięcie zakupu wadliwego modelu samochodu

Zakupienie samochodu z salonu wcale nie jest gwarantem braku usterek, czego spodziewają się osoby biorące auto z salonu. Często po kilku latach od zakupu nowego pojazdu wychodzą na jaw niedociągnięcia produkcyjne oraz wady wieku dziecięcego, które są wynikiem zbyt szybkiego wprowadzenia ulepszeń, które nie sprawdzają się w trakcie dłuższej eksploatacji pojazdu. Dany model samochodu, który dzisiaj uchodzi za flagowca, może po pewnym czasie okazać się modelem wadliwym i unikanym przez klientów w przyszłości.

Kupienie używanego samochodu w sprawdzonym i renomowanym autokomisie, takim jak Caban Recykling zapewni otrzymanie przetestowanego i wolnego od usterek samochodu pochodzącego z legalnego źródła oraz posiadającego wszelkie dokumentacje.

5. Możliwość zakupu klasyka

Salony samochodowe posiadają w swojej ofercie jedynie nowe lub krótko używane pojazdy. Miłośnicy klasyków lub zabytkowych aut nie zadowolą się samochodami, które dopiero zjechały z linii produkcyjnej, dlatego najczęściej kierują oni swoje kroki w stronę autokomisów, które posiadają samochody odpowiadające ich preferencjom.

Częste wizyty w komisach samochodowych lub złomowiskach mogą poskutkować odnalezieniem perełek, czyli aut zapomnianych, które kiedyś cieszyły się ogromną popularnością i były pożądane przez wielbicieli danego typu samochodów. W punktach sprzedaży aut używanych można też kupić auta pochodzące z edycji limitowanych, których próżno szukać w salonach samochodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj