We włoskim stylu: Abarth Elaborabile

0
485
We włoskim stylu: Abarth Elaborabile

Abarth, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Taki model istnieje i nazywa się Elaborabile. Co prawda nie znajdziesz go już w oficjalnym salonie, ale na rynku aut używanych można dostać go w naprawdę dobrej cenie. Dlaczego to jedna z ciekawszych propozycji Abartha? Co zyskasz, decydując się na tę opcję wyposażenia?

Samochód dla miłośnika wyścigów

Abarth 595 to auto wyjątkowe pod wieloma względami. Przede wszystkim należy wspomnieć tu o niecodziennym designie, który wyróżnia samochody włoskiej marki na tle innych sportowych samochodów. W uzyskaniu zaskakującego efektu nie przeszkodziły ani niewielkie wymiary maszyny, ani tak „niesportowe” cechy, jak zaokrąglona maska czy brak spojlera. W tym drugim przypadku konstruktorzy poradzili sobie zresztą brawurowo. Zamiast niego postawili na ergonomię kształtów oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Osiągi wzmacniają boczne wloty powietrza w tylnym zderzaku, a specjalny kształt przedniego zderzaka znakomicie wpływa na aerodynamikę. Do tego auto dysponuje silnikiem 1.4 Turbo T-Jet o mocy 145 KM i maksymalnej prędkości 210 km/h. Warto jeszcze dodać, że ten niewielki samochód rozpędza się do setki w niespełna 8 s.

Sportowy design na wysokim poziomie

Nie da się jednak zaprzeczyć, że na taki model, jak Abarth 595 Elaborabile, decydujemy się przede wszystkim ze względu na oryginalny design. Trudno przejść obojętnie obok auta, który tak wyraźnie wskazuje na swój sportowy rodowód. Nadwozie znakomicie wpisuje się w nowe trendy, zaskakując jednocześnie oryginalnością. Jest to koncepcja na wskroś przemyślana. Wnętrze doskonale uzupełnia ten zamysł. Sportowa kierownica, wyprofilowane fotele, atrakcyjne wskaźniki oraz przyciski rozmieszczone intuicyjnie po całym kokpicie wskazują na to, że auto stworzono tylko w jednym celu: aby doskonale bawić się za kierownicą za każdym razem, gdy odpalimy silnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj