Opony zimowe – jak wybrać najlepsze?

0
658
Opony zimowe – jak wybrać najlepsze?

Wraz ze zbliżającym się sezonem zimowym wielu kierowców zastanawia się jakie opony najlepiej wybrać, a także kiedy jest najlepszy moment na ich wymianę. Przy wyborze ogumienia do samochodu trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Nie można jednak zapomnieć o wymianie opon letnich na zimowe, ponieważ brak dopasowania rodzaju ogumienia do warunków atmosferycznych może sprawić, że jazda samochodem staje się ryzykowna i stwarza zagrożenie nie tylko dla kierowcy, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przekonaj się razem z nami, jaki komplet najlepiej sprawdzi się na zimowe dni.

Rodzaj bieżnika – jaki wybrać na sezon zimowy?

Przy wyborze opon takich jak te https://noweopony.pl/ przeznaczone na sezon zimowy warto zwrócić uwagę na to jaki mają bieżnik. Niektórzy kierowcy decydują się na opony z bieżnikiem symetrycznym, ponieważ zazwyczaj są one dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak to ze względu na to, że nie sprawdzają się najlepiej w warunkach atmosferycznych, jakie panują na zewnątrz w sezonie zimowym. Bezpieczniejszym wyborem będzie ogumienie wyposażone w bieżnik kierunkowy. Czemu tak jest? To bieżnik, który ułożony jest w taki sposób, by doskonale odprowadzać wodę, błoto i rozpuszczony śnieg spod kół. W ten sposób można zapobiec występowaniu aquaplaningu opony w czasie jazdy.

Parametry opon zimowych, na które warto zwrócić uwagę

Istnieje również wiele innych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając opony https://noweopony.pl/opony/zimowe/195/65/r15 przeznaczone na sezon zimowy. Bardzo ważne jest to, by przed wybraniem się na zakupy sprawdzić jakie zalecenia co do ogumienia zimowego ma producent pojazdu. Można tam znaleźć informacje na temat rozmiaru opony, który sprawdzi się najlepiej. W tym przypadku lepiej nie ryzykować zmiany rozmiaru opony na węższy, ponieważ komfort i bezpieczeństwo jazdy mogą się znacząco obniżyć. Nie można zapomnieć o parametrach takich jak indeks prędkości, czy indeks nośności, które również mają wpływ na komfort jazdy, a powinny być dopasowane do modelu pojazdu.

Kiedy najlepiej wymienić opony zimowe?

Wydawać się może, że istnieje konkretny dzień lub miesiąc, w którym zaleca się zmianę opon letnich na zimowe. Prawda jest jednak taka, że co roku czas na wymianę ogumienia może występować w zupełnie innym miesiącu. Najlepiej obserwować prognozy pogody i na ich podstawie wybrać odpowiedni moment.

Zwracając uwagę na tych kilka wyżej wymienionych aspektów można zdecydować się na najlepsze opony przeznaczone na sezon zimowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj