Mezoterapia igłowa

0
518
Mezoterapia igłowa

Zabiegi medycyny estetycznej spotykają się z coraz większym uznaniem wśród osób w różnym przedziale wiekowym. Ich celem jest przede wszystkim poprawa jędrności i rewitalizacji skóry. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi, dzięki którym można spłycić bądź zredukować zmarszczki zlokalizowane w okolicach twarzy, dekoltu i szyi a także pobudzić skórę do szybkiej regeneracji. Jednym z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa, poprzez który skórze zostają dostarczone substancje nawilżające i pobudzające do szybkiej regeneracji.

Efekty mezoterapii

Efektem zabiegu jest przede wszystkim ujędrnienie i nadanie elastyczności skórze, usunięcie niedoskonałości i redukcja zmarszczek na wyznaczonym obszarze skórnym. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem wykonywanym przede wszystkim w okolicach twarzy, dekoltu i szyi, warto jednak wspomnieć o jej właściwościach, jakie może przynieść zastosowana w innych częściach ciała. Wspomniany zabieg zapobiega procesowi wypadania włosów i łysieniu, dzięki czemu z takiej opcji mogą skorzystać zarówno panie i panowie. Mezoterpia igłowa wykorzystana na pośladkach, brzuchu oraz udach wpływa na redukcję cellulitu a także zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej w tych okolicach.

Kto powinien wykonać zabieg mezoterapii igłowej?

Obecnie zabieg ten jest chętnie wykorzystywany i rekomendowany zarówno przez młode osoby jak i panie, które mają na celu przede wszystkim redukcję zmarszczek i odmłodzenie wyglądu skóry. Zabieg mezoterapii igłowej polega na nakłuwaniu skóry przy pomocy mikroskopijnych igieł i wstrzykiwania substancji odżywczych, dobieranych odpowiednio do okolic nakłuwania, a także efektów, jakie są celem zabiegu. Najczęściej wśród składników takiego preparatu znajduje się przede wszystkim kwas hialuronowy, który ma właściwości wypełniające i rewitalizujące, a także witaminy A, C.

Mezoterapia, jakie znieczulenie?

Sam zabieg metodą mezoterapii może okazać się nieco bolesny i mało przyjemny, dlatego też dla zwiększenia komfortu pacjentów stosuje się w tym przypadku miejscowe znieczulenie. Nakłucia występują na całej wyznaczonej powierzchni z zachowaniem około 5 mm. Jest to zabieg bardzo precyzyjny, dlatego należy pamiętać, aby poddawać się takiej terapii wyłącznie w gabinetach zatrudniających profesjonalnych i doświadczonych pracowników oraz w sterylnych warunkach. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, także przed mezoterapią zostaje przeprowadzony wywiad, który ma na celu wykluczenie występowania przeciwwskazań do zabiegu.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Wykluczyć z zabiegu może między innymi ciąża, infekcja skórna, opryszczka czy uczulenie na jakikolwiek ze składników stosowanego preparatu. Sposób przeprowadzenia zabiegu ingeruje w skórę, dlatego też przez pierwsze dniu po zabiegu może występować zaczerwienienie okolicy, drobne sińce i krwiaki. Efekty mezoterapii są widoczne niemal natychmiast, a dla uzyskania satysfakcji warto powtórzyć zabieg około czterech razy w dwutygodniowych odstępach. Należy pamiętać, że efekty nie są stałe, dlatego w późniejszym czasie dla podtrzymania efektu warto wykonać taki zabieg raz na kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj