Jakie powinno być auto przeznaczone do jazdy po mieście?

0
560
Jakie powinno być auto przeznaczone do jazdy po mieście?

Zakup samochodu do jazdy po mieście to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli zależy nam jednocześnie na funkcjonalności, komforcie, niskich kosztach eksploatacji oraz niezbyt wygórowanej cenie wybranego modelu. Naszym zdaniem założenia te spełnia nowoczesne, małe i komfortowe auto Space Star, na przykładzie którego podkreślimy kilka istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę wybierając auto do poruszania się w mieście.

Space Star dostępny w salonie Mitsubishi w Lublinie

Space Star od Mitsubishi to auto, które wyróżnia się zarówno designem jak i funkcjonalnością. Co sprawia, że to idealny model do jazdy po mieście? Po pierwsze kompaktowy rozmiar, niskie spalanie i niesamowicie komfortowe wnętrze pomimo małych gabarytów. Co więcej, Space Star dostępny w salonie Mitsubishi w Lublinie charakteryzuje się typowo japońskim stylem wykonania, co gwarantuje niezawodność i funkcjonalność pojazdu. Auto do jazdy po mieście powinno cechować się zwrotnością i dynamicznym stylem jazdy, a tego w Space Starze nie brakuje.

Samochód z manualną czy automatyczną skrzynią biegów?

Obecnie w Polsce przeważa liczba kierowców preferujących skrzynie manualną, ale ta sytuacji powoli sie zmienia. Bowiem coraz więcej osób przy zakupie nowego pojazdu decyduje się na model z automatyczną skrzynią biegów, która, naszym zdaniem, stanowi świetne rozwiązania dla osób poruszających się na co dzień po miejskich, zatłoczonych ulicach, gdzie jazda jest zdecydowanie mniej dynamiczna niż na autostradzie. Konieczność ciągłego hamowania przed światłami, czy zmiany prędkości w zależności od sposobu poruszania się innych kierowców wymusza na kierowcy częstą zmianę biegów. W takiej sytuacji, skrzynia automatyczna jest dużo bardziej komfortowa.

Spalanie – czyli jak obniżyć koszty eksploatacji?

Przy zakupie nowego samochodu warto przyjrzeć się dokładnie silnikowi i zorientować się jaki poziom spalania osiąga w mieście. Z reguły spalanie w podróży, która wymaga częstszego hamowania i wykonywania wielu krótkich tras jest większe, co nie znaczy, że samochód do jazdy po mieście musi pobierać dużo paliwa. Nowoczesne silniki umożliwiają ograniczenie spalania nawet podczas wymagającej jazdy po miejskich drogach.

Czy auto do jazdy w mieście sprawdzi się również na trasie?

Space Star jest dowodem na to, że auto do jazdy w mieście może być równie funkcjonalne na trasie. Model wyposażony w 71 koni mechanicznych jest w stanie rozwinąć prędkość na trasie nawet do 170 km/h. To całkiem fajny wynik jak na małe autko ważące 900 kg. Zwłaszcza, że spalanie w cyklu mieszanym to tylko 4,5 litra na 100 km.

Podsumowując, przemyślany zakup zagwarantuje Ci niskobudżetowe auto do jazdy miejskiej, które z powodzeniem możesz zabierać również w dłuższe trasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj