Chcesz szybko sprzedać auto ? Oddaj go na skup aut !

0
174
Chcesz szybko sprzedać auto ? Oddaj go na skup aut !

Jeżeli z różnych powodów chcesz szybko pozbyć się samochodu możesz zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nim jest sprzedaż samochodu na własną rękę, natomiast wiąże się to z dużym zaangażowaniem sprzedającego. Trzeba przygotować opis pojazdu, wystawić ofertę sprzedaży i opublikować zgłoszenia sprzedaży na wielu różnych portalach internetowych. Innym sposobem jest sprzedaż samochodu za pośrednictwem komisu samochodowego. Polega to na tym, że płacisz za miejsce postojowe i po sprzedaży samochodu płacisz koszty obsługi. Natomiast, należy wziąć pod uwagę fakt, że sprzedaż samochodu wcale nie musi się odbyć następnego dnia. Nigdy nie wiesz i nie jesteś w stanie przewidzieć kiedy pojawi się nabywca. Od momentu wystawienia ogłoszenia o sprzedaży pojazdu, mogą pojawiać się telefony i zapytania zainteresowanych osób, ale pamiętaj, że zanim osoba się zdecyduje na zakup, może minąć wiele wiele czasu. Sprzedaż auta może zająć kilka dni, ale nawet kilka tygodni lub miesięcy. Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość ! Otóż, jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży pojazdu i szybkiej gotówce, możesz zdecydować się na skorzystanie z usług firm zajmujących się skupem aut. W naszym artykule przedstawimy Ci czym jest skup aut ? Jak działa ? oraz dowiesz się z jakich powodów warto sprzedać im swoje auto !

Czym jest skup aut i jak działają ?

Wielu osobom może się wydawać, że skupy aut to to samo co komisy samochodowe. Otóż nie! Musimy wyprowadzić Cię z tego błędnego przekonania. Różnica pomiędzy skupem aut, a komisem samochodowym polega głównie na tym, że komis samochodowy pełni rolę pośrednika przy sprzedaży samochodu. Zazwyczaj polega to na tym, że płacisz koszty za dzierżawę miejsca po finalizacji sprzedaży. Sprawa ze skupem aut wygląda nieco inaczej, mianowicie skupy aut odkupują od właścicieli ich samochody. Finalizacja sprzedaży jest bardzo prosta i szybka. Gotówkę otrzymujesz od razu !

Jakie samochody można oddać do skupu ?

Zastanawiasz się jakie samochody chętnie biorą na skupie ? Ogólnie właściciele skupów aut chętnie biorą dosłownie każdy samochód! Warto podkreślić, że możesz sprzedać samochód niezależnie od jego stanu technicznego i wizualnego. Może to być zarówno samochód uszkodzony jak i powypadkowy. Co więcej, marka i model samochodu nie są ważne. Firmy skupują samochody od osób prywatnych, fundacji, zakładów pracy, firm korporacyjnych czy instytucji publicznych. Możesz oddać także auto dostawcze czy sprowadzone z innego kraju.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży i nie masz czasu czekać na nabywcę Twojego samochodu, możesz oddać auto do skupu! Sporządzają bardzo ciekawe oferty i chętnie kupują pojazdy od razu za gotówkę !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here