Głuche stuki w tylnym zawieszeniu – co może być przyczyną?

1
771
Głuche stuki w tylnym zawieszeniu - co może być przyczyną?

Samochód to dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach najważniejsze narzędzie pracy, sposób na szybkie dotarcie do niej lub po prostu ułatwienie życia. Niezależnie od przeznaczenia każde auto raz na jakiś czas może się zepsuć. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak jedynie na zagadnieniu zawieszenia, a dokładniej stuków w tylnej jego części. Zapraszamy do lektury.

Czym jest zawieszenie i do czego służy?

Zadaniem układu zawieszenia samochodu jest maksymalizacja stateczności i zapewnienie stabilności układu kierowniczego przy dobrej sterowności oraz zapewnienie komfortu jazdy pasażerom.

Głuche stuki w tylnym zawieszeniu – co może być przyczyną?

Wiedząc już czym jest zawieszenie możemy przejść do problemu który jest tematem dzisiejszego artykułu. Odpowiadając na powyższe pytanie jest kilka rzeczy, które mogą powodować głuche stuki w tylnym zawieszeniu Twojego auta, a oto kilka z nich:

  • Przedmioty w bagażniku mogą powodować wszelkiego rodzaju hałas. Najczęściej takie jak opona zapasowa, narzędzia, trójkąt bezpieczeństwa itp. odbijają się od siebie, wydając głuche stuki, jeśli nie zostaną prawidłowo zabezpieczone.
  • Zużyte bądź zepsute tuleje tylnej belki są jedną z głównych przyczyn stukania zawieszenia.
  • Mocowania amortyzatorów. Mogą wyglądać dobrze, ale nadal być na tyle luźne, żeby powodować dużo hałasu. Kiedy są luźne, to właśnie brzmi to tak, jakby dźwięki pochodziły z tyłu auta.
  • Skontroluj mocowania tłumika. Czasami, gdy tłumik jest nieprawidłowo zamontowany z powodu np. wytarcia gum lub naderwania zaczepów może on wydawać stuki słyszalne w tylnej części samochodu.
  • Sprawdź stan amortyzatorów. W niektórych przypadkach głuche stuki mogą powodować zbyt zużyte amortyzatory.
  • Poduszki i łożyska amortyzatorów to ostatnie elementy, które należałoby sprawdzić.

Powyższe wskazówki powinny pomóc ci zlokalizować przyczynę stuków w tylnym zawieszeniu. Jeśli jednak nie udało ci się tego zrobić najłatwiej będzie umówić się do dobrego mechanika, który zlokalizuje przyczynę i usunie problem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj