Co zawiera standardowy opis kolekcjonerskich nasion konopi?

0
656
Co zawiera standardowy opis kolekcjonerskich nasion konopi?

O ile w większości państw uprawa i posiadanie marihuany jest nielegalne, o tyle posiadanie kolekcjonerskich nasion tej rośliny jest już całkowicie zgodne z prawem. Co ciekawe, hobby to staje się coraz popularniejsze, również w Polsce. Co warto wiedzieć o kolekcjonerskich nasionach marihuany i co zawiera ich opis? O tym poniżej!

Kolekcjonerskie nasiona konopi – co warto wiedzieć?

Kolekcjonerskie nasiona konopi to gratka dla fanów tej rośliny. W polskich sklepach możemy dostać wiele odmian, które można podzielić na trzy główne kategorie. Są to nasiona feminizowane, kwitnące automatycznie i nasiona tzw. regularne, które można zdobyć na indywidualne zamówienie. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób takie nasiona mogą być przechowywane. Odpowiedź jest prosta – cele kolekcjonerskie, to podobnie jak w przypadku popularnych jeszcze do niedawna znaczków, oznaczają zbieranie nasion konopi i przechowywanie w specjalnym pudełku, klaserze, a nawet w lodówce. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, zbieranie nasion jest całkowicie legalne – pod warunkiem, że nie będą one wykorzystywane później do uprawy, celów rekreacyjnych czy odsprzedaży.

Jeśli zamierzamy dopiero rozpocząć naszą przygodę z kolekcjonowaniem nasion konopi, warto rozeznać się w gatunkach i odmianach. Duży wybór nasion dostaniemy w różnych sklepach internetowych, takich jak chociażby Pan Pestka. Dla osób początkujących polecane są nasiona mało wymagające, tzw. nasiona autoflowering, czyli kwitnące automatycznie. Możemy je dostać albo w formie mieszanki, albo w postaci 100% czystej. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę to płeć nasion – sklepy z nasionami konopi szczególnie polecają nasiona feminizowane. Istotne jest również, aby – niezależnie od odmiany, pochodziły od sprawdzonych producentów.

Czego dowiemy się z opisów kolekcjonerskich nasion konopi?

Każda odmiana nasion kolekcjonerskich posiada przede wszystkim informację o nazwie gatunku oraz o jej kategorii. Poza wspomnianymi wcześniej kategoriami, w dobrych sklepach z nasionami znajdziemy między innymi nasiona o dużej ilości CBD, nasiona indoor czy Indica. W opisach kolekcjonerskich nasion konopi, czyli w specyfikacji, znajdziemy także genetykę konopi, genotyp (rodzaj dominującej konopi) czy też wysokość rośliny, która mogłaby z nasiona wyrosnąć. W opisach znajdziemy również określenie stężenia substancji THC i CBD. Profesjonalne opisy nasion konopi zawierają również bardzo rozbudowane opisy o tym, jaki dana konopia ma smak, aromat, czy też jakie plony i w jakim czasie można z danego nasiona uzyskać. Warto podkreślić, że nasiona konopi nie posiadają substancji psychoaktywnych, jednak mogą je zakupić wyłącznie osoby, które ukończyły pełnoletniość, czyli w Polsce – 18 lat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj