Ubezpieczenie przyczepki. Jak zapłacić mniej i jeszcze zdobyć zniżki?

0
536
Ubezpieczenie przyczepki. Jak zapłacić mniej i jeszcze zdobyć zniżki?

Ubezpieczenie samochodowej przyczepki lekkiej to kolejny obowiązkowy wydatek polskich kierowców. Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki oraz gdzie kupić ubezpieczenie OC przyczepki online?

Jak działa ubezpieczenie przyczepki samochodowej?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak działa ubezpieczenie OC przyczepki samochodowej. Ubezpieczenie przyczepki chroni nas przed bezpośrednią odpowiedzialnością, w sytuacji gdy szkodę wyrządziła przyczepka, która:

  • odłączyła się od pojazdu i w momencie szkody już się nie toczyła,
  • pozostawała w bezruchu w momencie szkody,
  • była ręcznie pchana, ciągnięta lub w inny sposób przemieszczana w nie mechaniczny sposób.

Trzeba przyznać, że te sytuacje mogą nam się wydawać abstrakcyjne. Nikt w końcu specjalnie nie przestawia przyczepki samochodowej po to by spowodować szkodę.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że w sytuacji gdy przyczepka lekka jest ciągnięta przez pojazd- i wtedy dojdzie do szkody- jest ona likwidowana z OC tego pojazdu. Podobnie sprawa wygląda, gdyby w czasie jazdy przyczepka odpięła się od samochodu i pozostając w ruchu spowodowała szkodę.

Czy trzeba więc wykupić ubezpieczenie OC przyczepki samochodowej?

Czy ubezpieczenie przyczepy lekkiej jest obowiązkowe?

Według polskiego prawa ubezpieczenie OC przyczepki lekkiej jest obowiązkowe. Ten wymóg reguluje: Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Warto w tym miejscu dodać, że Ustawodawca przewidział kary za przerwy w ważności ubezpieczenia OC przyczepki lekkiej. Ich egzekwowaniem zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak wyglądają kary za brak OC przyczepki?

  • przerwa do 3 dni – kara 201 zł
  • przerwa do 14 dni – kara 502 zł
  • przerwa powyżej 14 dni – 2003 zł

Ile kosztuje OC przyczepki lekkiej?

Koszt obowiązkowego OC przyczepki to wydatek w przedziale od 50 do 150 zł. Wszystko jest uzależnione od konkretnej wersji danej przyczepki oraz historii ubezpieczeniowej danego kierowcy. Na cenę na wpływ również to, gdzie sprawdzamy oferty. Czy robimy to tylko u jednego Ubezpieczyciela czy jednak staramy się porównywać różne propozycje.

Ubezpieczenie przyczepki online

Ubezpieczenie lekkiej przyczepki samochodowej możemy oczywiście załatwić przez Internet. Ubezpieczenie OC przyczepki online to szczególny produkt ubezpieczeniowy. Marże na tym rozwiązaniu są tak małe, że internetowe porównywarki nie oferują bezpośredniego zakupu ubezpieczenia OC przyczepki. Alternatywą jest skorzystanie z multiagencji, które obsługują swoich Klientów zdalnie. Jedną z nich jest Rydzowski Ubezpieczenia. By na pewno trafić na najlepszą ofertę wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło: ubezpieczenie przyczepki Rydzowski.

Przyczepka ubezpieczenie. Zrób to szybko i tanio

Ubezpieczenie przyczepki jest błahą dla większości z nas sprawą. Cena za ubezpieczenie nie jest wygórowana, więc często takie drobne polisy załatwiamy u swoich zaprzyjaźnionych agentów lub opłacamy po prostu otrzymane pocztą wznowienie. Jeśli jednak dbamy o swoje finanse a do tego zależy nam na profesjonalizmie naszego agenta- z łatwością możemy znaleźć konkurencyjne oferty w sieci.

Co potrzeba do ubezpieczenia przyczepki?

By bez problemów kupić ubezpieczenie przyczepki samochodowej należy posiadać jej dowód rejestracyjny. To tam agent ubezpieczeniowy znajdzie zarówno wszystkie dane pojazdu jak i niezbędne informacje o posiadaczu.

Czy OC na przyczepkę daje zniżki?

Czy zniżki OC przechodzą z przyczepki na samochód? Jak najbardziej. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę historię szkodowości na wszystkich pojazdach zarejestrowanych na danego właściciela. Dlatego za każdy rok bezszkodowego korzystania z naszej przyczepki Ubezpieczyciel może przyznać nam około 10% zniżki.

To naturalne, że temat ubezpieczenie przyczepki a zniżki interesuje dużą część kierowców. Szczególnie tych z krótkim doświadczeniem za kółkiem i brakiem dłuższej historii ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj