Quad dla dziecka, czyli pomysł na oryginalny prezent

0
208
Quad dla dziecka, czyli pomysł na oryginalny prezent

Wielu rodziców zastanawia się co podarować swojemu dziecku na prezent. Jeżeli pociecha jest miłośnikiem motoryzacji, świetnym i oryginalnym pomysłem będzie zakup quada. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli przeznaczonych dla dzieci i nastolatków w różnym wieku.

Przegląd dostępnych produktów

Quady to czterokołowe pojazdy wyposażone w silnik elektryczny bądź spalinowy. Decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wiek oraz umiejętności użytkownika. Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat producenci oferują tzw. mini quady, które charakteryzują się dużą stabilnością i nie rozwijają dużych prędkości. Tego rodzaju sprzęt należy traktować jako mobilną zabawkę przeznaczoną do jazdy po płaskiej i równej nawierzchni. Dzieciom w wieku 7-10 lat można podarować czterokołowiec wyposażony w jednostkę napędową o pojemności 70 cm³, 90 cm³ lub 110 cm³. Nastolatkom od 13 roku życia z pewnością przypadnie do gustu czterokołowiec o pojemności silnika 125 cm³ lub 150 cm³ osadzony na 10-calowych oponach.

Każdy renomowany sklep z quadami ma w swej ofercie pojazdy przeprawowe i sportowe. Charakterystyczną cechą tych pierwszych jest węższy rozstaw osi oraz widoczne orurowanie. Tego rodzaju sprzęt najlepiej sprawdza się podczas wypraw terenowych po bagnistych i nierównych terenach. Quady sportowe mają większy rozstaw osi, co przekłada się na większą stabilność podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Takie pojazdy są niżej osadzone, a dodatkowo wyróżniają się dużą mocą i dynamiką.

Elementy wpływające na poprawę bezpieczeństwa

Jazda na quadzie to dla każdego dziecka ogromna frajda. Aby korzystanie z tego rodzaju sprzętu było bezpieczne i komfortowe, trzeba przestrzegać kilku zasad. Niektóre modele czterokołowców wyposażone są w ogranicznik prędkości. Warto z niego korzystać, dostosowując prędkość maksymalną pojazdu do umiejętności dziecka. Nastolatków preferujących w bardziej dynamiczną i wyczynową jazdę warto zaopatrzyć w kask, kombinezon, a także ochraniacze na kolana i łokcie. Stosowane zabezpieczenia są podobne do tych, z których korzystają motocykliści crossowi.

Niektóre quady zasilane elektrycznie przeznaczone dla młodszych dzieci wyposażone są w pilota zdalnego sterowania z funkcją hamulca. Dzięki niej rodzic może w momencie zagrożenia natychmiast unieruchomić pojazd, którym porusza się ich dziecko. Podobną funkcję pełni także tzw. zrywka bezpieczeństwa. Stosuje się ją w quadach przeprawowych i sportowych. Założona na rękę kierowcy linka w momencie jego upadku, automatycznie rozłącza zapłon silnika.

Podsumowanie

Zakup quada to świetny sposób na rozbudzenie w dziecku pasji do motoryzacji. Wspólne wypady w teren pozwalają także zacieśnić więzi rodzinne i aktywnie spędzać wolny czas. Duża ilość modeli dostępnych w sprzedaży sprawia, że bez trudu można znaleźć sprzęt dostosowany do wieku i umiejętności dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here