Jak otrzymać dotację z PUP na otwarcie firmy

0
289
Jak otrzymać dotację z PUP na otwarcie firmy

„Aranżowane przez placówki Urzędu Pracy konkursy mobilizujące do działania niezatrudnionych cieszą się dużą pospolitością. Możliwie największe zaabsorbowanie widzialne jest w przypadku dofinansowania na założenie prywatnego przedsiębiorstwa. Należącym do głównych czynników partycypowania w tego rodzaju przedsięwzięciu jest status niezatrudnionego. Urzędy ustanawiają sobie także, iż uczestnikiem nie może stać się jednostka, która w minionym czasie identyczną subwencję już przyjmowała.

Jak pozyskać dotację?

Osobistości, jakie biją się o dotacje z urzędy pracy, ażeby dostać się do programu, są zobligowane zaprojektować wyrafinowany biznesplan. Ujmują w nim nie jedynie kształt kierowanej działalności, ale również zakładane rozchody. Podobnie gotowe biznesplany, jak i orientacyjny obrachunek dodaje się do zdawanego deklaracji. Komitet konkursowy po szczegółowej eksploracji uzyskanych propozycji wskaże bezkonkurencyjne, przestrzegając mnogość przyczyn. Laureaci powinni nastawiać się na prawie trzydzieści tysięcy złotych niezwrotnej zapomogi. Nieliczne urzędy nie wymagają choćby posiadania wkładu własnego. Na jego poczet wlicza się kwoty wydatkowane w trakcie prowadzenia działalności. Ma się tu na myśli w głównej mierze składki na ZUS i US. Do wkładu własnego należy włączyć także przedsięwzięcia wykonane nim został złożony wniosek.

Reguły przyznawania dofinansowań różnią się w zależności od urzędu pracy. Z tej przyczyny decydujące jest to, aby przed uruchomieniem formalności zaznajomić się z wymaganiami programu.

Należałoby wiedzieć, że dotowana działalność musi być na rynku przez co najmniej jeden rok. W najgorszym razie dotowanego czeka oddanie całej kwoty dofinansowania.

Jak poprawnie uzupełnić wnioski?

Większa część zaciekawionych powstrzymuje się od udziału w przedsięwzięciu ze względu na potrzebne pisma urzędowe. Cały szereg zmartwień wytwarzają kryteria kwestionariuszy.

Staje się oczywistym, że działający w placówkach specjaliści bardzo ochoczo przekazują swoje doświadczenia, odwzorowując chociaż przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Kwestionariusze nie sprowadzają komplikacji biorącym udział, którzy mają wypracowany plan w głowie. Wówczas zostaje im raptem przelać go na kartę papieru.

Dodatkowo, w branży funkcjonuje niezliczona ilość podmiotów gospodarczych, jakie ukierunkowane są na przygotowywanie tego pokroju blankietów. W swojej ofercie zawierają nie tylko gotowe biznesplany, wszakże także doradztwo zawodowe. Za pośrednictwem tego realne jest dopasowanie właściwej działalności, a także wykorzystanie wolnego miejsca w gospodarce.

Ubiegający się przedsiębiorcy, jacy czynią użytek z dotacji z urzędu pracy chętniej decydują się na jednoosobowe przedsiębiorstwa. O powodzeniu tego typu przedsięwzięć niechaj dowodzą statystyki nowych działalności, jakie potęgują się z roku na rok. Jest to przesłanka dla urzędów pracy, aby tego rodzaju zapomóg było o wiele więcej. Podziała to prawidłowo na wzmocnienie lokalnej gospodarki.

Więcej informacji: Biznesplany24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj